10 Top Atrakcji Turystycznych Niemiec

Niemcy nie są postrzegane przez nas, Polaków jako kraj będący celem urlopowym. Najbardziej doceniamy chyba bezpłatne autostrady mknąc na narty do Austrii. A jeśli już jedziemy do Niemiec “na zwiedzanie” to zazwyczaj do Berlina. Nie ma w tym nic złego, Berlin to niezwykle interesujące miasto, z wieloma atrakcjami i możliwościami spędzenia czasu. Trochę szkoda jednak, że ograniczamy się głównie do stolicy bo nasz sąsiad ma naprawdę wiele do zaoferowania.
Poniżej pierwsza dziesiątka największych atrakcji turystycznych Niemiec. Ranking nie jest mój, został stworzony na podstawie głosów  turystów/internautów  w ankiecie prowadzonej przez Niemiecką Centralę Turystyki (Die Dueutsche Zentrale fuer Tourismus/German National Tourist Board). W 2014 roku głos oddało 11 000 osób więc nie miało.

Miejsce 1

Zamek Neuschwanstein

Zamek Neuschwanstein – lider zestawienia,imponujący, najczęściej fotografowany zamek w Niemczech i najbardziej popularny zamek Ludwika II. Symbol Bawarii i chyba też całych Niemiec.  Dzięki swemu bajkowemu wyglądowi i nieco tajemniczej historii przyciąga turystów z całego świata.

Miejsce 2

Europa Park

Europa Park  (Rust) – największy park rozrywki w Niemczech, położony na południowym zachodzie kraju, dość blisko granicy z Francją i Szwajcarią. Rocznie odwiedza go 4,5 mln małych i dużych turystów, którzy do swojej dyspozycji maja ponad 100 różnych atrakcji, ponad 6 godzin przedstawień i show, 13 europejskich stref tematycznych i największy w Niemczech resort hotelowy. A wszystko to na 94 ha.

Miejsce 3

Katedra w Kolonii (Kölner Dom)

Przepiękna katedra w stylu gotyckim, wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Druga pod względem wysokości w Europie (po Ulm, również niemieckim) – dominuje w krajobrazie Kolonii. Znajdują się w niej relikwie Trzech Króli.

Miejsce 4

Rothenburg ob der Tauber

Rothenburg ob der Tauber – niewielkie średniowieczne miasteczko leżące na Szlaku Romantycznym, będące jednocześnie jego ikoną. Niezwykle malownicze i urocze, okolone murami obronnymi gwarantuje niezapomnianą podróż w czasie.

Miejsce 5

Mur Berliński

Mur dzielący Berlin to chyba najbardziej znany symbol zimnej wojny. Stał 28 lat symbolicznie oddzielając komunizm od demokracji. Pozostałości po 155 km muru wysokiego na 3,6 m, stanowiącego granicę niemiecko – niemiecką to turystyczne must see w Berlinie.

Miejsce 6

Zamek w Heidelbergu

Zamek w Heidelbergu to synonim niemieckiego romantyzmu. Świetnie zachowane mury obronne z kilkoma basztami, wewnętrznymi dziedzińcami i ogrodami. Atrakcją jest też słynna Wielka Beczka na wino (zbudowana w 1751 r.). Jej pojemność wynosi ponad 220 tys litrów a do jej budowy użyto podobno 130 dębów. Ma 7 metrów szerokości i 8,5 m długości.

Miejsce 7

Brama Branderburska (Brandenburger Tor)

Najbardziej charakterystyczna budowla w Berlinie, symbol miasta a także symbol zjednoczenia Niemiec. Zdobi rewers 10, 20 i 50 eurocentówek.

Miejsce 8

Loreley

Skała na Renie, wznosząca się 120 m n.p.m, wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Położona niedaleko miasteczka Sankt Goarshausen. Znana z legendy o syrenie Loreley, która swymi pięknymi śpiewami zwodziła rybaków, którzy w efekcie roztrzaskiwali się o skałę.

Miejsce 9

Jezioro Bodeńskie

Największe jezioro w Niemczech, leżące u podnóża Alp, na granicy Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Francji. Trzeba pojechać, zobaczyć i odpocząć. Bo warto.

Miejsce 10

Oktober Fest

Bawarski produkt eksportowy. Znany na całym świecie festiwal folkowy.  Najbardziej znany i największy w Niemczech, choć nie jedyny. W 2014 roku przyciągnął 6,3 mln turstow, którzy wypili 6,4 mln litrów piwa (cena litrowego kufla piwa oscyluje w granicach 10 EUR…)

Z radością odnotowałam, że widziałam już 7 z TOP 10 miejsc.

Pełną listę (TOP 100) znajdziesz na stronie: www.germany.travel

A co według Ciebie jest największą atrakcją turystyczną Niemiec?